Willa Oliv

Atrakacje w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to prawdziwa perełka polskiego wybrzeża. Znajduje się na wąskim pasku lądu - Mierzei Wiślanej, pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego, a Zalewu Wiślanego. Turystów kuszą długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, lekko opadające dno morskie. Dziewicze lasy zachęcają do leśnych wędrówek.
Tu w zależności od nastroju każdy znajdzie miejsce do odpoczynku w ciszy i spokoju.
Krynica Morska to również tętniący życiem kurort z licznymi knajpkami, restauracjami oraz barami.

Krynica Morska to również świetne miejsce wypadowe: 60 km do Gdańska, 60 km do Elbląga, 60 km do Malborka. Polecamy wycieczki statkiem do Fromborka.

Będąc w Krynicy Morskiej warto zobaczyć:
Latarnię Morską - wybudowana w 1951 r. na miejscu starej, wysadzonej w1945 roku latarnia morska wysadzonej przez wycofujących się Niemców. Latarnia udostępniona jest dla zwiedzajacych w sezonie letnim. Z 26,5 m wieży rozpościera się przepiękny widok na Zalew Wiślany oraz Zatokę.

Wielbłądzi Garb z platformą widokową jest najwyższym wzniesieniem na Mierzei Wiślanej, 49 m n.p.m., znajduje się około 1 km w stronę Piasków. Usytuowana na szczycie platforma widokowa pozwala cieszyć się piękną panoramą oraz obserwowac ptaki wędrowne.

Kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańska - unikatowy zabytek. Kamienie zlokalizowane są w Przebrnie: 3 w lesie przy drodze nad morze, jeden największy w pasie wydm.

„Osada rybacka” Piaski oraz granica Unii Europejskiej - 11 km od centrum Krynicy Morskiej, znajduje się mała urocza miejscowość Piaski, jest to ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej w granicach RP, za nią ok. 3 km mamy już granicę, nie ma tam czynnego przejścia ale z pewnością warto udać się na spacer.

Skarpa - przepiękny punkt widokowy od strony Zalewy Wiślanego, ok. 2,5 km przed Piaskami jadąc od strony Krynicy Morskiej.

 • Poza sezonem MEGA PROMOCJA

  Maj i wrzesień to idealna pora na relaks nad polskim morzem w super cenie

 • Cennik

  Oferta na pobyt w sezonie 2017.
  Przy dłuższych pobytach atrakcyjne rabaty!

 • BOŻE CIAŁO 2017

  Świetna oferta na długi weekend - PROMOCYJNE CENY!!!

 • MAJÓWKA 2017

  Komfortowe pokoje w przystępnej cenie. Idealne miejsce na majówkę!